Контакти:
Тел. +380973854919, 0992646836
E-mail: andriidejneka@gmail.com

Кондиціонери & Опалення

Комфорт в кожну оселю Тел. +380973854919, 0992646836

  • 1 Кондиціонери та їх види

    Всі кондиціонери поділяють на два класи: моноблочні (віконні і мобільні) і спліт-системи (настінні, канальні, касетні, VRF-системи і т. п.). Кожен з них має свої особливості. Найдешевші - віконні, призначені, як для охолодження, так і для обігріву приміщення.
    Read Me...
  • 2 Твердопаливні котли тривалого горіння

    Твердопаливні котли тривалого горіння мають безліч переваг, порівняно зі звичайними твердопаливними котлами, які потрібно постійно завантажувати паливом. Тепер Вам не потрібно вставати вночі і підкидати дрова чи вугілля, щоб прокинутися в теплі. Це, як правило, інноваційне обладнання, в якому, завдяки спеціальній конструкції, досягається більш тривалий процес горіння, що може протривати і кілька діб. Таким чином, Вам не потрібно витрачати багато часу на обслуговування, досягається більш тривала автономія.
    Read Me...
  • 3 Твердопаливні котли тривалого горіння

    Твердопаливні котли тривалого горіння мають безліч переваг, порівняно зі звичайними твердопаливними котлами, які потрібно постійно завантажувати паливом. Тепер Вам не потрібно вставати вночі і підкидати дрова чи вугілля, щоб прокинутися в теплі. Це, як правило, інноваційне обладнання, в якому, завдяки спеціальній конструкції, досягається більш тривалий процес горіння, що може протривати і кілька діб. Таким чином, Вам не потрібно витрачати багато часу на обслуговування, досягається більш тривала автономія.
    Read Me...
  • 4 Lorem ipsum dolor...

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur...
    Read Me...
  • 5 Lorem ipsum dolor...

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur...
    Read Me...

Найбільш популярним і доступним для споживачів є настінний кондиціонер, він же спліт-система настінного типу. Найчастіше його називають кімнатним або квартирним, так як він ідеально підходить для використання в домашніх умовах. Нерідко настінні кондиціонери також використовують в офісах, салонах краси і магазинах.

Необхідність в свіжому повітрі особливо гостро відчувається з приходом літа. Духота і підвищена температура в кімнаті унеможливлює знаходження людини вдома, не кажучи вже про приготування їжі і нормальному сні. Звичайно ж, дана проблема не стосується тих, хто вже встиг купити настінний кондиціонер і може насолоджуватися комфортним мікрокліматом будинку.

Характерна риса, яку має настінний кондиціонер - ціна. Саме доступність робить пристрої настільки популярними.

Основні різновиди і технічні параметри сучасних кондиціонерів

Купуючи кліматичну техніку, в першу чергу слід звернути увагу на її можливості і функціональні особливості. Вибирати пристрій необхідно з урахуванням таких факторів, як площа приміщення і його особливості розташування (кутова кімната, сонячна сторона та інше), кількість побутових приладів, здатних випромінювати тепло в процесі роботи. Невідповідна техніка буде працювати неефективно і не принесе вам бажаного результату.

Залежно від особливостей конструкції і технічних відмінностей кліматичні системи можна поділити на кілька груп:

Моноблок (настінний моноблочний кондиціонер) - цілісний монолітний прилад з вбудованою системою управління. Кондиціонери-моноблоки стильні і сучасні, відмінно підходять для кімнат, де немає можливості встановити зовнішній блок.

Спліт-системи. Це популярні пристрої, в конструкцію яких входять зовнішній (кріпиться на фасаді будівлі) і внутрішній (встановлюється всередині кімнати) блоки. Між собою блоки з'єднані фреоновою магістраллю, по якій циркулює холодоагент. Всередині зовнішнього блоку розташовується вентилятор і конденсатор, завдяки чому роботу пристрою практично не чути всередині приміщення. Внутрішній же блок оснащений випарником і має естетичний зовнішній вигляд, що дозволяє монтувати його в будь-якій кімнаті, незалежно від стилю.

Спліт-системи бувають декількох типів:

  • настінні;
  • канальні;
  • стельові;
  • консольні;
  • колонні;
  • касетні.

Мультиспліт-системи - високо функціональні пристрої, в конструкцію яких входить кілька внутрішніх і один зовнішній блок. За принципом роботи вони схожі на спліт-системи, за винятком того, що здатні обслужити кілька приміщень одночасно. Істотним недоліком такої техніки є лише те, що в разі поломки зовнішнього блоку, всі внутрішні перестануть працювати.

Мобільні кондиціонери - пристрої з одного або двох блоків. Як правило, оснащуються коліщатками для комфортного переміщення по приміщенню. Існують також настінні мобільні кондиціонери. Перевагою таких приладів є їх мобільність і простота монтажу, недоліками - порівняно низька потужність і високий рівень шуму при роботі.

Найпопулярніший кондиціонер - настінна спліт система. Вони не займають зайвого місця і виглядають стильно. Для офісних приміщень часто вибирають касетні і колонні моделі, що вбудовуються в стелю. Таке обладнання відрізняється високою ефективністю і здатне охолоджувати великі зали і холи. Нерідко можна побачити вертикальний настінний кондиціонер кутового типу, який цінується за компактність і креативний зовнішній вигляд. Канальні системи широко використовуються для промислових приміщень і припускають приховану установку в стіни або стелю.

Настінні кондиціонери: різновиди

Відвідавши магазин кліматичної техніки, ви можете дізнатися про існування неінверторних і інверторних настінних кондиціонерів. Звичайному користувачеві складно зрозуміти значення цих характеристик, але спробуємо розібратися.

Інверторний компресор забезпечує безперебійну роботу кліматичної системи на інтуїтивно вибраному режимі. Звичайні моделі по досягненню заданої користувачем температури відключаються. Як тільки температурні показники змінюються, вони знову запускаються і починають охолоджувати приміщення зі всієї потужності. Інверторні ж продовжують працювати на більш низьких оборотах, підтримуючи температурний режим. За рахунок цього пристрій вважається більш економічним, ефективним і безпечним.

Настінні системи: плюси і мінуси

Так уже склалося, що кондиціонер настінного типу має більше переваг, ніж недоліків. А всі мінуси стосуються лише дешевих моделей з обмеженим функціоналом. Неправильно підібраний кліматичний пристрій не зможе забезпечити вам бажаний комфорт, тому як буде малопотужним. Функціональний набір бюджетних систем обмежується лише кількома опціями, чого недостатньо для повноцінного контролю мікроклімату.

Говорячи про переваги побутових настінних кондиціонерів, варто відзначити наступні:

Доступна вартість.

Низький рівень шуму (18-44 Дб внутрішній блок і 48-52 Дб зовнішній) за рахунок розміщення зовнішнього блоку за межами обслуговуємої кімнати.

Невеликі габарити - внутрішній блок має розміри в середньому 90x25x30 см при максимальній вазі 15 кг.

Кілька варіацій установки. Монтаж настінного кондиціонера можна виконати декількома способами, підібравши оптимальне місце для розміщення зовнішнього і внутрішнього блоків.

Простота технічного обслуговування (чистка, промивка, заправка фреону).

Стильний зовнішній вигляд - настінні спліт-системи випускаються в різних кольорах і формах.

Відмінний набір функцій.

Сучасні кліматичні системи володіють високими функціональними можливостями, які призначені для забезпечення максимального комфорту і зручності. Найбільш популярними є:

  • зволоження;
  • фільтрація;
  • іонізація;
  • осушення;
  • самоочищення;
  • клімат контроль;
  • вентилювання;
  • приплив повітря.
  • Серед додаткових опцій слід виділити:
  • таймер;
  • режим сну;
  • управління швидкості і напряму повітряних потоків.

За останні роки виробники кліматичного обладнання змогли досягти неймовірних висот у своїх розробках. Сучасні моделі оснащуються системами багатоступінчастої фільтрації, що перешкоджає попаданню пилу, бактерій і алергенів з вулиці в приміщення. Це дозволяє назвати пристрої екологічно чистими і безпечними.

Якщо розглядати всі актуальні кліматичні системи, настінний кімнатний кондиціонер буде вважатися найбільш вигідним і економічним. Завдяки роботі інверторного компресора, пристрої споживають до 40% менше електроенергії, ніж старіші модифікації.

Однак варто зазначити, що вартість пристрою буде залежати від його функціоналу. За додаткові системи фільтрації і іонізації повітря доведеться доплатити. Але стандартні опції нічного режиму, управління потоками повітря і таймер є у всіх сучасних моделях.

Ще однією перевагою є установка настінного кондиціонера. Ви можете вибрати індивідуальне місце для розміщення блоків, відштовхуючись від обстановки приміщення і його особливостей. Досить часто зовнішні блоки кріплять не до фасаду, а встановлюють на дах будівель; внутрішній же блок не обов'язково фіксувати на стіні біля вікна, а можна встановити над дверима або в коридорі. Але спеціальними проектами повинні займатися професіонали, які зможуть правильно розрахувати всі необхідні показники.

Як працює спліт-система

Робота спліт системи циклічна. Спочатку холодоагент у внутрішньому блоці випаровується під впливом кімнатного повітря і переходить в газоподібний стан. Внаслідок цього зростає тиск в холодильному контурі, і газ переміщається в зовнішній блок. Компресор нагнітає тиск і фреон проходить етап конденсації. Тепле повітря з приміщення випускається назовні, а холодоагент знову переходить в рідкий стан. Цикл закінчено, все повторюється знову до тих пір, поки система працює.
Крім охолодження повітря кліматичні системи здатні і нагрівати його. Сучасні моделі працюють на обігрів навіть коли на вулиці -15°С, що дозволяє використовувати їх в якості повноцінних обігрівачів. Робочий процес обігріву відбувається в зворотному порядку: холодоагент в зовнішньому блоці перетворюється в газ, у внутрішньому - в рідину.

Сфера застосування настінних систем

На сьогоднішній день популярність настінних кліматичних пристроїв досягла неймовірних висот. Доступна ціна, різноманітність моделей і відмінний функціонал роблять пристрої універсальними. Встановити такий кондиціонер можна в квартирі, заміському будинку, котеджі, офісі і будь-якому приміщенні, де бувають люди. Все частіше системами оснащують магазини, аптеки, кафе і ресторани. Прості моделі можна зустріти навіть в кіосках, що реалізують продукти харчування.

Вибираємо настінний кондиціонер

Перед покупкою кліматичного обладнання слід уважно вивчити його технічні параметри і функціональні особливості. Також ви повинні враховувати площу приміщення, що обслуговується, його розташування, передбачувану частоту і інтенсивність використання системи. Зверніть увагу на рейтинг виробника, адже від цього залежить не тільки якість самого приладу, але і його подальше технічне обслуговування. Зараз хорошу репутацію мають настінні кондиціонери LG, Mitsubishi Electric і Daikin.

Спліт-системи настінного типу можна встановити в будь-яку кімнату, будь то кухня, зал або спальня. Однак в першу чергу має сенс обладнати кліматичною технікою найбільш відвідуване приміщення. При покупці потрібно враховувати його площу і інші критерії, від яких залежить ефективність пристрою. Проконсультуйтеся з досвідченим фахівцем перед покупкою, так ви уникнете проблем і зробите насправді правильний вибір.

Існує методика самостійного підбору кондиціонера, при якій необхідно знати лише площу приміщення:

  • для кімнат площею не більше 17 м2 підійдуть пристрої з маркуванням «07», «08» або «20» в назві моделі;
  • для приміщень з площею до 23 м2 можна купувати моделі з маркуванням «09», «10» або «28»;
  • якщо площа кімнати досягає 33 м2, обслужити її зможе пристрій з цифрами «12», «13», «14» або «40» в назві;
  • для великих приміщень площею понад 33 м2 необхідно купувати агрегати з маркуванням «18» або «50».

Класи кондиціонерів, огляд продуктивності

Щорічно на споживчому ринку з'являється все більше кліматичної техніки. Вкрай складно розібратися в характеристиках виробів і вибрати оптимальний для себе. В першу чергу має сенс ознайомитися з виробниками і визначити найбільш відомі бренди.

Асортимент кліматичних систем можна поділити на 3 класи:

Преміум клас - найбільш довговічні і надійні пристрої з хорошими експлуатаційними якостями. Такі агрегати здатні прослужити понад 10 років при належному догляді і своєчасному обслуговуванні. Відсоток браку мінімальний - менше 0,3%. Відмінною рисою приладів є наявність системи самодіагностики, яка зводить до мінімуму ймовірність неполадок. Лідируючими компаніями-виробниками визнані Daikin і Mitsubishi Electric, Fujitsu, Panasonic, Mitsubishi Heavy і Toshiba. Настінні спліт системи Daikin можна побачити в дорогих готелях, адміністративних будівлях і заміських будинках.

Середній клас - функціональні моделі середнього цінового сегмента. Пристрої оптимальні в співвідношенні ціни і якості, здатні прослужити понад 7 років, забезпечуючи комфортний мікроклімат вашого будинку. Відсоток браку середнього класу становить менше 1%. Популярні бренди - Сooper&Hunter, Gree, Tosot, Neoclima, Electrolux, Midea, LG.

Економ клас - прості й недорогі пристрої з обмеженим набором опцій. Це відмінний варіант придбати дешевий прилад з гарантією. Відсоток браку - менше 3%. Популярні торгові марки: Chigo, TCL, Leberg, Olmo і Aux.

 

Copyright 2024 Кондиціонери & Опалення